Menu Zamknij

Ziemia Przesiewana

ziemia przesiewana pyskowice gliwice

W ogrodzie panuje harmonia i piękno. Jednak każdy aspekt pielęgnacji ogrodu wymaga dokładnych studiów i wiedzy ze strony eksperta od projektowania ogrodów.

Podstawowym aspektem rozwoju i utrzymania ogrodu jest gleba. Dlatego w tym artykule zagłębimy się trochę w ten obszar.

Pierwsze pytanie, które musimy sobie wyjaśnić, brzmi: czym jest gleba, ziemia przesiewana? Według FAO gleba: „składa się z minerałów, materii organicznej, drobnych organizmów roślinnych i zwierzęcych, powietrza i wody. Jest to cienka warstwa, która tworzyła się bardzo powoli na przestrzeni wieków wraz z rozpadem skał powierzchniowych pod wpływem wody, zmian temperatury i wiatru. Rośliny i zwierzęta, które rosną i giną w glebie i na niej, są rozkładane przez mikroorganizmy, przekształcane w materię organiczną i mieszane z glebą ”.

Różne rodzaje gleby, ziemi to:

Glina: gleby trudne w uprawie, ponieważ bardzo słabo przepuszczają powietrze i przepuszczają niewiele powietrza. Wilgoć powoduje, że tracą one jednorodność, a suchość powoduje twardość. Wiosną zwykle potrzebują czasu, aby się rozgrzać. Są gęste i bogate w składniki odżywcze.

Piasek: bardzo dobrze odprowadza wodę i dostarczają dużo powietrza do korzeni roślin. Piasek szybko się nagrzewają wiosną, ale ma tendencję do zbyt wczesnego wysychania, a składniki odżywcze uciekają bardzo szybko. Aby sprawdzić, czy gleba jest bogata w piasek, należy sprawdzić, czy po naciśnięciu palcami wyczuwa się szorstkie cząstki piasku.

Cieno: posiada cząstki o wielkości pośredniej między piaskiem a gliną. Lepkie i ciężkie, często trudne w uprawie. Aby poprawić jego jakość, należy zastosować duże ilości materiału próchnicznego.

Marl: ten typ jest idealny dla każdego ogrodnika. Jest wynikiem mieszanki gliny, mułu, piasku, materii organicznej i składników odżywczych. Zatrzymuje wilgoć i składniki odżywcze oraz bardzo dobrze drenuje.

Turba: jest utworzona przez częściowo rozłożoną materię organiczną. Te gleby są zwykle kwaśne. Jego główną wadą jest trudność w osuszaniu. Budowa sztucznych form drenażowych poprawia ich jakość.

Aby móc prawidłowo uprawiać kwiaty w ogrodzie, niezbędna jest dobra znajomość gleby. Najpierw musisz wiedzieć, że jest to efekt działania sił organicznych na materiał, który nie jest organiczny. Na przykład dobrej jakości gleba musi zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby rośliny miały jak największe korzyści.

Zwykle nie mamy wpływu na to jaka gleba znajduje się na naszej działce, trudno będzie posiadać piękny zielony trawnik czy rabaty kwiatowe na terenie pełnym gliny czy piasku.

Obsługujemy okolice: Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Wieszowa, Zbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie, Opole, Strzelce Opolskie, Bytom, Chorzów, Katowice, Lubliniec.

Polecamy: ziemia ogrodowa, ziemia pod trawniki, ziemia do ogródka, ziemia warzywna

W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zakupić dobrej jakości ziemię przesiewaną. Nasza firma dostarcza wraz z transportem każdą ilość ziemi przesiewanej, nasz skład ziemi przesiewanej znajduje się w Pyskowicach. Transport zapewniamy na terenie całego Śląska oraz Opolszczyzny.